Indywidualne sterowanie pomieszczeniami pozwala na oszczędność energii

 „Regulatory temperatury w poszczególnych pomieszczeniach przyniosą przyszłym mieszkańcom oszczędności energii i wysoki poziom komfortu.”

Pan Kerim Akıncı

Inżynier

— 9 września 2014 Przez Danfoss Heating

Optymalizacja przestrzeni życiowej
Co zrobić, jeśli właścicielom mieszkania chce się zaoferować jednocześnie maksymalną przestrzeń życiową, dużą oszczędność energii i wysoki komfort cieplny? Architekci i inżynierowie realizujący projekt Vadistanbul w Stambule stwierdzili, że uda im się spełnić wszystkie te wymagania dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego Danfoss. Ogrzewanie podłogowe pozwoli zaoszczędzić bezcenną przestrzeń w wielu małych mieszkaniach, zwiększając jednocześnie komfort i redukując zużycie energii. Przedsięwzięcie „Vadistanbul” jest jednym z najbardziej prestiżowych w Turcji. Efektem inwestycji podzielonej na trzy etapy będzie powstanie nowej dzielnicy Stambułu. W pierwszej fazie zwanej „Vadistanbul Teras” powstanie 1111 mieszkań w 8 budynkach. W kolejnych fazach wybudowane zostaną pasaż handlowy, 5-gwiazdkowy hotel i kolejne 1200 mieszkań.

 

Indywidualna regulacja temperatury
Kluczem do długofalowej oszczędności energii jest zapewnienie indywidualnej regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu. Ciepło dostarczane jest tylko tam, gdzie jest faktycznie potrzebne. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe zapewnia na tyle wysoki komfort, że żądaną temperaturę można ustawić na poziomie o 1–2 stopnie niższym niż w porównywalnym systemie grzejnikowym. Każdy stopień temperatury mniej to średnio 5% oszczędności energii. 

 

Zrównoważony system
Aby zwiększyć do maksimum zarówno oszczędność energii, jak i komfort mieszkania, system ogrzewania podłogowego powinien być odpowiednio zrównoważony. Każda grupa w systemie ogrzewania podłogowego jest wstępnie ustawiana tak, by zezwolić jedynie na wymagany przepływ.

 

Kompletna oferta ogrzewania podłogowego 
Danfoss zapewnia wszystkie niezbędne elementy ogrzewania podłogowego. Ponadto innowacyjne panele grzewcze Danfoss sprawiają, że instalacja rur FH PE-RT jest bardzo prosta.

 

Rozdzielacze z przepływomierzami i nastawą wstępną
Wysokiej jakości rozdzielacze FHF-F z przepływomierzem i zaworami z nastawą wstępną tworzą właściwie zrównoważony system. Zainstalowane zostaną napędy TWA-A, aby umożliwić termostatom pokojowym regulację temperatury w każdym pomieszczeniu. 

Kraj: Turcja
Rodzaj obiektu: 8 apartamentowców
Rok budowy: 2014
Wielkość: 1+1 pokój (70 m²) do  5+1 pokoi (400 m²)
Emiter ciepła: Ogrzewanie podłogowe
Typ ogrzewania podłogowego: BasicPlus na 600 km rurze PE-RT
Sterowanie ogrzewaniem podłogowym: 6342 termostaty pokojowe FH-WT + 1179 listew FH-WC sterujących do siłowników, 8226 napędów TWA-A na rozdzielaczach FHF-F
Źródło ciepła: Ogrzewanie centralne z jedną stacją mieszkaniową na apartament
Nazwa firmy: Konsorcjum budowlane Artas-Aydinli-Kelesoglu
Branża: Budownictwo

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych