Danfoss zapewnia kompleksowe rozwiązania

Nowoczesne rozwiązania energetyczne w wymagającym kompleksie szpitalnym

Referencja szpital www W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu bardzo ważne są rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i jednocześnie oszczędność energii. Produkty Danfoss spełniają te wymagania.

- 5 stycznia 2017 Przez Danfoss Ogrzewnictwo

Na czym zależało inwestorowi?

Aby zapewnić jak najlepszy komfort i dogodne warunki dla wszystkich, inwestor poszukiwał technologii grzewczych, które spełniałyby potrzeby budynków o różnym zakresie specjalizacji i obłożenia, zarówno tych starszych, jak i nowych.

"Firma Danfoss zaproponowała takie nowoczesne rozwiązania, które spełniają nasze potrzeby – podnoszą bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania, zapewniają ciągłość ogrzewania i dostawy ciepłej wody w bardzo korzystnych warunkach. Cała instalacja jest energooszczędna i łatwa w obsłudze” – wyjaśnia Mirosław Nowicki, Kierownik Działu Energetyki i Dozoru Urządzeń w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Węzły cieplne

W 2012 roku do wybranych budynków zespołu szpitalnego wybudowano sieć wysokoparametrową. W związku
z decyzją służb technicznych szpitala, wybudowano węzły cieplne w kilku obiektach. Inwestor zdecydował się
na montaż węzłów jedno – i dwufunkcyjnych firmy Danfoss. Węzły jednofunkcyjne zostały zainstalowane na potrzeby centralnego ogrzewania i wentylacji, zaś dwufunkcyjne na potrzeby centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej.

Kontynuacją współpracy pomiędzy szpitalem a firmą Danfoss było wybudowanie węzła dużej mocy 2,25 MW w nowo powstałym budynku szpitalnym, ambulatoryjno-łóżkowym. W budynku tym został wybudowany i uruchomiony nowoczesny węzeł 3-funkcyjny, pracujący na potrzeby centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej.

ECL Portal - zdalne sterowanie pracą systemu

W związku z pojawieniem się w szpitalu węzłów współpracujących z najnowszymi sterownikami ECL 310, inwestor zdecydował się na podłączenie tych rozwiązań do platformy internetowej ECL Portal. Platforma umożliwia zdalne sterowanie pracą węzłów oraz podłączonych do nich instalacji odbiorczych, a także optymalizację całego systemu na potrzeby szpitala.

Niezawodne składniki instalacji

W ideę energooszczędności instalacji wpisują się także inne rozwiązania Danfoss pracujące w zespole szpitalnym:

- zawory AB-QM - zapewniające optymalną pracę instalacji grzewczej i chłodniczej w zmiennych warunkach pracy;

- zawory MTCV do termicznego równoważenia instalacji i ochrony przed Legionellą;

- termostaty grzejnikowe - utrzymują żądaną temperaturę;

- elektrozawory odcinające do instalacji przeciwpożarowych - odcinają instalację wody bytowej w momencie pożaru, zapewniając odpowiednie ciśnienie wody bytowej.

"Zależy nam na produktach trwałych, niezawodnych i tanich w eksploatacji, takich, jakie właśnie oferuje firma Danfoss" - dodaje Mirosław Nowicki.

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych