Sprawdź niskie koszty ogrzewania elektrycznego DEVI w budynku jednorodzinnym

DEVI dom 2 Przedstawiamy dom, który w 2013 roku wybudował dla siebie oraz swojej rodziny Piotr O’Donnel, specjalista od 25 lat związany zawodowo z branżą grzewczą.

- 21 lipca 2016 Przez DEVI Danfoss Ogrzewnictwo

Dom jest ogrzewany elektrycznieogrzewanie podłogowe DEVI stanowi podstawowy system grzewczy. Rzeczywiste koszty eksploatacyjne ogrzewania są dowodem na to, że rozwiązanie to oprócz zapewnienia najwyższego komfortu cieplnego jest również ekonomiczne.

"Ogrzewaniem zajmuję się od wielu lat, przyglądam się również trendom na rynku krajowym i światowym. Dlatego miałem ambicje, żeby było ono najtańsze. Kiedy pojawiła się możliwość budowy domu i wiedziałem, że w okolicy są budowane domy z przeróżnymi systemami grzewczymi, tym generalnie młodym ludziom wokół powiedziałem: ja będę miał ogrzewanie elektryczne i ono będzie najtańsze z Waszych wszystkich rozwiązań. Wiem, że trochę się podśmiewali ze mnie, bo w świadomości ludzi funkcjonuje obiegowa opinia, że prąd jest najdroższy. Ale to tylko obiegowa opinia" – mówi Piotr O’Donnel.

Budowa domu trwała od 2011 do 2013 roku. Elektryczne ogrzewanie podłogowe wykonane zostało w wersji akumulacyjnej. Jako dodatkowe źródło ciepła zastosowano piecokominek. 

Podział na strefy

Całkowita powierzchnia mieszkalna wynosi 220,6 m2. W jej skład wchodzą: parter (77,7 m2), piętro (94,1 m2) oraz garaż (48,8 m2).

Dom podzielono na 2 strefy: dzienną (parter) oraz nocną (piętro). Akumulacja ciepła, które jest rozprowadzane w ciągu doby ma miejsce na parterze. W strefie nocnej nie ma takiej potrzeby, ponieważ temperatury zostały ustawione odpowiednio dla potrzeb snu i wynoszą około 19-20°C.


Więcej informacji znajduje się w poniższych materiałach referencyjnych.

 

DEVI dom 1

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych