Osiedle domków letniskowych w Pogorzelicy

DEVI - domki letniskowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe jako wyłączny system grzewczy.

- 7 lipca 2016 Przez Danfoss Ogrzewnictwo

Pogorzelica to malowniczy zakątek Polski położony w północnej części Pomorza Zachodniego w środku lasu sosnowo–świerkowego. W ośrodku domków letniskowych przy ulicy Morskiej 2 zainstalowane zostało elektryczne ogrzewanie podłogowe DEVI, które pełni rolę wyłącznego systemu grzewczego.

Wybór produktów

W 2015 roku we wszystkich domkach zainstalowano maty grzejne DEVIheat™ 150S oraz sterowniki DEVIreg™ 530. Każdy domek został wyposażony w 4 maty o łącznej mocy 2475 W oraz w dwa sterowniki.

Najważniejsze korzyści

Kolejną korzyścią dla inwestora jest przedłużenie sezonu wypoczynkowego, dzięki czemu ośrodek działa już nie tylko w lato, lecz także wiosną i jesienią, co zwiększa zyskowność działalności. Udało się również zlikwidować problem utrzymania minimalnej temperatury w zimie. Teraz jest ona utrzymywana na poziomie + 5°C, co jest konieczne, aby nie wyziębić domków i aby nie pojawiała się wilgoć. Teraz nie ponosimy kosztów utrzymania innych systemów, za które trzeba płacić cały rok. Nie musieliśmy doprowadzać gazu, który jest drogi w inwestycji i który wymaga przeglądów. Mamy jeden nośnik energii – energię elektryczną, co jest wygodne – mówi Dominika Dulat, Kierownik Ośrodka.

Korzyści finansowe

Jeśli chodzi o koszty inwestycyjne to ogrzewanie elektryczne jest najtańsze w porównaniu do innych systemów o tej samej klasie jakości. Koszty eksploatacji dla poprawnie dobranego systemu również nie są wysokie, m.in. dlatego, że ogrzewanie jest włączone tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba, a sterowanie temperaturą jest bardzo precyzyjne – mówi Szymon Nowak, Koordynator Sprzedaży DEVI. W przypadku tego osiedla bardzo dobrym pomysłem było zainstalowanie w każdym domku podlicznika energii. Klienci włączają ogrzewanie tylko, gdy mają taką potrzebę. Następnie po pobycie płacą jedynie za energię, którą zużyli. Jest to idealne rozwiązanie dla inwestora oraz dla samych gości.

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych