Nowa generacja najlepszego zaworu na rynku - jeszcze łatwiejsze uruchomienie i szybszy montaż

ASV4G www

Przedstawiamy nową generację automatycznych zaworów równoważących ASV-PV Danfoss do równoważenia hydraulicznego dwururowych instalacji grzewczych.

Co można zrobić z powszechnie używanym, dobrze działającym produktem? Zostawić bez zmian czy sprawić, by stał się jeszcze lepszy? Ponieważ w firmie Danfoss zawsze tworzymy przyszłość, nasi inżynierowie opracowali nową generację automatycznych zaworów równoważących ASV. Efekt końcowy? Nie mniej niż jedenaście usprawnień, aby ułatwić Twoją pracę.

- 6 czerwca 2016 Przez Danfoss Ogrzewnictwo

Automatyczne równoważenie zapewnia równowagę hydrauliczną

Automatyczne zawory równoważące ASV Danfoss zostały wprowadzone po raz pierwszy w roku 1989. Od tej pory automatyczne rozwiązania równoważące sprawdziły się jako najlepszy wybór do równoważenia dwururowych instalacji grzewczych z ogrzewaniem grzejnikowym. Zdolność eliminacji wahań ciśnienia zapewnia równowagę hydrauliczną systemu w każdych warunkach, tym samym eliminując przyczynę wielu problemów technicznych w instalacjach grzewczych takich, jak: przegrzanie lub niedogrzanie, hałas i wysokie koszty energii.

Koncentracja na łatwym montażu i uruchomieniu

Na podstawie wnikliwej analizy potrzeb klientów firma Danfoss przeprojektowała zawory ASV. Projektując nową generację ASV skupiliśmy się głównie na poprawie funkcji związanych z montażem i uruchomieniem, które wspierałyby zarówno instalatorów, jak i projektantów w codziennej pracy.


Nowa generacja zaworów ASV oferuje co najmniej 11 ulepszeń. Najważniejsze z nich to:

- Wyraźna skala ułatwia określenie, czy nastawa jest prawidłowa. Dokładność skali to 1kPa a nastawa fabryczna wynosi 10kPa.
- Korpus zaworu i membrana są teraz połączone i stanowią jeden element, dzięki czemu oferują niezawodność konstrukcji i bardzo precyzyjny poziom regulacji.
- Pierścień do płukania tymczasowo blokuje zawór w pozycji pełnego otwarcia, zapewniając szybkie i niezawodne płukanie i napełnianie instalacji.
- Pokrętło odcinające można zdemontować dzięki czemu montaż jest łatwiejszy i szybszy.


Nowe zawory są dostępne w średnicach DN 15-50. Dla zastosowań wymagających większego ciśnienia różnicowego dostępny jest również zakres nastaw 20–60 kPa.

 

ASV4G www2

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych