Już jest! Napęd cyfrowy NovoCon® S

700x350_Novocon_system

- 20 października 2015 Przez Danfoss Heating

Napęd cyfrowy NovoCon® S sprawi, że wszystko stanie się jeszcze prostsze i bardziej efektywne, począwszy od instalacji i uruchomienia, po optymalne zużycie energii i użytkowanie. NovoCon® S został zaprojektowany specjalnie do zaworu AB-QM, wiodącej armatury równoważąco-regulacyjnej dla wodnych instalacji HVAC. Dzięki nowemu rozwiązaniu, równoważenie wodnego układu stało się dynamiczne i w pełni zautomatyzowane.

 

NovoCon® S to rozwiązanie posiadające 4 funkcje w jednym urządzeniu - napęd, magistrala komunikacyjna, wskaźnik przepływu i rejestrator danych. Łączy on system wodnego ogrzewania i chłodzenia z automatyką budynku za pośrednictwem BACnet. Pozwala to na zaawansowaną kontrolę, lepszą elastyczność, oszczędność czasu podczas montażu i uruchamiania, umożliwia otrzymywanie informacji o stanie budynku i potencjalnych alarmach w celu natychmiastowego rozwiązywania problemów w systemie, a także aktywuje funkcje zdalnego sterowania, np. przepłukanie setek zaworów zajmie tylko jedno kliknięcie myszką.

 

Połączenie zaworu AB-QM z napędem NovoCon®  S zrewolucjonizowało systemy wodnego ogrzewania i chłodzenia, ze względu na automatyzację i zdalną weryfikację stanu układu, co gwarantuje oszczędność czasu i uniknięcie błędów. Rynek jest obiecujący, szczególnie, gdy zapotrzebowanie na informatyzację budynków oraz redukcję kosztów całkowitych ciągle rośnie. NovoCon® S przyciągnął światową uwagę podczas targów ISH we Frankfurcie, gdzie odbyła się jego prezentacja. Ukazane zostały nieznane wcześniej możliwości.

 

NovoCon® S

 

  • Wysoce dokładny, wielofunkcyjny napęd, przeznaczony do współpracy  z zaworem AB-QM DN 10-32.
  • Łączy wodną instalację HVAC z automatyką budynku za pośrednictwem BACnet.
  • Funkcja prowadzenia rejestru i alokacji zużycia energii (od końca 2015 roku).
  • Wskaźnik przepływu w oparciu o analizę porównawczą zużycia energii.
  • Dostępny od października 2015 roku.
  • Do zastosowania m.in. w biurowcach, centrach handlowych, hotelach, museach

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej - Zakładka kontakt, przedstawiciele handlowi budownictwo komercyjne.

 

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych