Prawdziwa rewolucja pozwalającą na znacznie więcej w obszarze automatyki budynkowej i wodnych instalacji HVAC

Napęd cyfrowy NovoCon® S  - sprawdź zalety produktu

NovoCon - army Prawdziwa rewolucja pozwalającą na znacznie więcej w obszarze automatyki budynkowej i wodnych instalacji HVAC

- 15 marca 2016 Przez Danfoss Ogrzewnictwo

W 2004 roku firma Danfoss wprowadziła zawór równoważąco-regulacyjny niezależny od zmian ciśnienia AB-QM, co zrewolucjonizowało branżę HVAC, a samo rozwiązanie szybko zyskało miano lidera rynku. Do zaworu AB-QM dołączył napęd cyfrowy NovoCon® S, który całkowicie zmienia sposób kontroli wodnej instalacji HVAC w budownictwie komercyjnym. Od teraz wszystko staje się jeszcze prostsze i bardziej efektywne, począwszy od instalacji i uruchomienia, po optymalne zużycie energii i wygodne użytkowanie.

NovoCon® S posiada 4 funkcje w jednym urządzeniu:

Napęd: Zapewnia najlepszą w swojej klasie dokładność w zakresie regulacji i równoważenia instalacji wodnych, np. dla klimakonwektorów, belek chłodzących i innych odbiorników.
Magistrala komunikacyjna: Dzięki napędowi NovoCon® S możliwe jest podłączenie instalacji wodnej do automatyki budynku. Wszystkie ustawienia i sterowanie możliwe są za pośrednictwem magistrali komunikacyjnej i wymagają jedynie minimalnej ilości punktów danych.
Wskaźnik przepływu: NovoCon® S działa jako wskaźnik przepływu dzięki wysokiej dokładności działania napędu oraz dzięki zaworowi AB-QM, który jest niezależny od zmian ciśnienia i ma liniową charakterystykę.
Rejestrator danych: NovoCon® S ułatwia gromadzenie i przechowywanie danych, które mogą być używane do porównywania wydajności budynku w czasie i określenia najlepszych praktyk w zakresie zużycia energii.

Połączenie wodnego HVAC z automatyką budynku:

Napęd cyfrowy umożliwia podłączenie BMS za pośrednictwem magistrali, dzięki czemu można pobrać informacje od każdego napędu. Podłączenie napędu NovoCon® S poprawia zarządzanie budynkiem na dwa sposoby: aktywuje funkcje zdalnego sterowania takie, jak: uruchamianie, wskazywanie przepływu i przepłukiwanie. Wszystko za jednym kliknięciem myszki. Nie tylko oszczędza cenny czas na różnych etapach montażu i uruchamiania, lecz także eliminuje potrzebę angażowania obsługi technicznej do wykonywania standardowych czynności kontrolnych lub przeprowadzania uciążliwych poszukiwań trudnych do zlokalizowania usterek w miejscach trudno dostępnych. Umożliwia otrzymywanie informacji o stanie i alarmach w celu natychmiastowego rozwiązywania problemów w systemie, a zapis danych pomaga kontrolować zużycie energii. Dzięki dostępności danych jest możliwe uzyskanie dogłębnego i pełniejszego zrozumienia dynamiki budynku oraz zidentyfikowanie punktów do optymalizacji.

Oszczędność na każdym kroku:

W kwestii wydajności i całkowitego kosztu posiadania inwestycji napęd cyfrowy NovoCon® S jest prawdziwym zwycięzcą. Oszczędności pochodzą z wielu jego cech: bardzo wydajnego procesu montażu z mniejszą liczbą przewodów i połączeń, skuteczności zdalnego ustawienia wstępnego i testowania funkcji przed przekazaniem obiektu, łatwości zdalnego monitorowania i konserwacji, wykrywania błędów systemu oraz poprzez identyfikowanie optymalnego zużycia energii. Przed, w trakcie i po zakończeniu montażu NovoCon® S i zawór AB-QM są naprawdę najlepsze w swojej klasie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=PRm6UNOg9Ls

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych