DHP-M - pompa ciepła do zastosowań komercyjnych dostępna już jest z większym zakresem mocy

Poszerzamy zakres mocy do 1344kW

Poznaj prawdopodobnie najefektywniejszą komercyjną pompę ciepła, której roczny współczynnik efektywności wynosi aż 5,3!

- 8 grudnia 2015 PrzezKorzystając z prawie 40-letniego doświadczenia w produkcji pomp ciepła najwyższej klasy prezentujemy nową generację pomp ciepła większych mocy. Gruntowa pompa ciepła DHP-M może zaspokajać równocześnie potrzebę grzania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzisz do 80% na rachunkach za ogrzewanie!
"Duża ilość zaoszczędzonej energii sprawia, że DHP-M doskonale nadaje się do zastosowania w wielu różnych aplikacjach, w budownictwie komercyjnym. Idealnie nadaje się do hoteli, apartamentów, spółdzielni mieszkaniowych i dużych projektów.” Mówi Andreas Johansson, menedżer produktu dla pomp ciepła Danfoss."Ponadto dzięki wykorzystaniu technologii przemienników częstotliwości możemy precyzyjnie dostarczyć ciepło do obiektów zgodnie z jego aktualnym obciążeniem” dodaje Andreas Johansson.
Wykorzystanie przemiennika częstotliwości czyni DHP-M niezwykle elastycznym i wszechstronnym produktem, który może być zainstalowany i wykorzystywany w różnego rodzaju nieruchomościach. Zastosowana technologia pozwala w sposób ciągły dostosować wydajność pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania, co oznacza, że pompa ciepła może zapewnić w 100% zapotrzebowanie na energię. To z kolei oznacza, że klient nie musi płacić za zbędne dodatkowe ogrzewanie, chłodzenie, czy ciepłą wodę użytkową. Ta funkcjonalność obniża również koszty instalacji i zmniejsza przestrzeń potrzebną na inne urządzenia.


DHP-M z przemiennikiem częstotliwości, ma godne pozazdroszczenia parametry. Zapewnia zapotrzebowanie na moc od 85kW do 1344 kW – łącząc ze sobą 16 jednostek DHP-M i ma jeden z najwyższych 5,3 SPF (współczynnik sezonowej efektywności) na rynku. DHP-M posiada szereg aplikacji do sterowania ogrzewaniem / chłodzeniem. Monitorowanie i kontrola obiegów może być przeprowadzona bezpośrednio na nowo zaprojektowanym kolorowym, dotykowym ekranie, a także za pomocą interfejsu WWW. Nowy sterownik posiada różne funkcje często używane w dużych instalacjach grzewczych jak: chłodzenie pasywne / aktywne, system ładowania ciepłej wody poprzez wymiennik ciepła (WCS) oraz TWC włączanie/wyłączanie za pomocą sieci energetycznej (EVU) oraz pomiaru energii. DHP-M może także stać się częścią systemu zarządzania budynkiem (BMS).

 

news_DHP_M

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych