Czy wiesz, czego brakuje w Twoim hotelu?

700x350_Hilton_Garden_Inn_Rzeszow Zapewne nie raz zdarzyło się, że goście hotelowi narzekali na brak komfortu cieplnego, zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturę, a obsługa techniczna miała problemy z użytkowaniem instalacji grzewczej i chłodniczej. Te rzeczy mogły powodować wzrost zużycia energii.

- 13 października 2015 Przez

Problemy takie występują z powodu źle zrównoważonej instalacji grzewczej i chłodniczej. Niewłaściwy rozkład energii w poszczególnych odbiornikach przekłada się na brak komfortu cieplnego i generuje niepotrzebne zużycie energii, a tym samym wysokie koszty za ogrzewanie i chłodzenie.

 

Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów postawił na doskonały komfort cieplny gości i używa najlepszego rozwiązania gwarantującego właściwą pracę instalacji klimatyzacji wodnej. Elastyczność systemu sprawia, że dostosowuje się on do zapotrzebowania na ciepło i chłód, w zależności od obłożenia hotelu oraz warunków zewnętrznych.

 

Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonały komfort nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Wszyscy goście znajdują spokój i ciszę, i niezależnie od pory roku, dnia czy obłożenia obiektu mają oni zapewnioną właściwą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach budynku. Jest to możliwe dzięki wielofunkcyjnym zaworom równoważącym AB-QM.

 

Podczas całorocznej eksploatacji instalacji klimatyzacji wodnej w obiekcie o tak wysokich wymaganiach komfortu, jak Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów, ważne jest, aby instalacja pracowała właściwie nie tylko w warunkach projektowych, lecz także w każdych innych warunkach, występujących podczas codziennego użytkowania obiektu. Są to: zmienne warunki temperatury zewnętrznej, zmienne obciążenie obiektu oraz różnoraki sposób użytkowania poszczególnych jego części. Układ klimatyzacji wodnej oparty na zaworze regulacyjno-równoważącym AB-QM zawsze gwarantuje dokładnie taką ilość energii w poszczególnych odbiornikach, jaka jest potrzebna w danym momencie. Przekłada się to na idealny komfort oraz bezproblemową pracę instalacji klimatyzacji wodnej w zmiennych warunkach pracy.

 

Kolejnym atutem instalacji, w której równoważenie i regulacja opiera się na przepływie zmiennym oraz niezależnej od zmian ciśnienia pracy zaworu AB-QM, jest jej cicha praca w bardzo szerokich granicach ciśnieniowych.

 

Korzyści z instalacji:
• Bezproblemowa praca instalacjiklimatyzacji wodnej w zmiennych warunkach pracy;
• Gwarancja optymalnej temperatury dopasowanej do potrzeb i preferencji użytkownika;
• Niskie koszty eksploatacyjne, dzięki optymalnym warunkom zużyciaenergii;
• Cicha praca instalacji i bezawaryjnośćsystemu.

Skontaktuj się z nami i dołącz do sieci hoteli Danfoss!

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych