Danfoss na fali

Produkty Danfoss w innowacyjnym projekcie domów na wodzie

Boat "Jest to pierwszy projekt tego typu, który powstał w Polsce i nie skłamię, jeżeli powiem, że jest to najbardziej zaawansowany technologicznie house boat wybudowany kiedykolwiek w Europie" - tak komentuje, wart 1,5 miliona złotych pilotażowy projekt łodzi na wodzie, właściciel firmy Solna Boats Krzysztof Kulczyński.

- 25 września 2017 Przez Danfoss Ogrzewnictwo

Pływający dom Flohome 50 to wyjątkowa inwestycja i zarazem najpoważniejszy z dotychczasowych projektów Solna Boats. Stanowi realizację marzeń norweskiego emeryta, który jesień życia postanowił spędzić podziwiając uroki europejskich portów. Łódź liczy 15 m długości, a jej powierzchnia mieszkalna to 42 m². Niemalże drugie tyle zajmuje sprzyjający relaksowi taras. Wewnątrz jest salon z kominkiem i aneksem kuchennym oraz dwie sypialnie z łazienkami.

Firma Solna Boats rozpoczęła pracę nad innowacyjnym projektem pływających domów z zastosowaniem produktów Danfoss. Jednostki Flohome 50 OW zostaną zaopatrzone w szereg rozwiązań grzewczych, dzięki którym ich użytkownicy będą mogli w pełni cieszyć się urokami życia na wodzie.

Na ukończonej łodzi zastosowano wodne ogrzewanie podłogowe. Samoprzylepna mata grzejna Danfoss ECmat Aqua została podłączona do ogrzewania marynistycznego, bezpośrednio zasilanego z silników Diesla. Do sterowania użyte zostały termostaty pokojowe Danfoss Icon.  O wyborze technologii zadecydowała łatwość rozłożenia maty oraz wysoka jakość jej wykonania. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem zrealizowanej inwestycji.

 

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych