Danfoss staje się światowym liderem w rozwiązaniach z zakresu transferu ciepła

SondexDanfoss Firmy Danfoss i Sondex zawarły porozumienie odnośnie nabycia przez Danfoss pełnego prawa własności do prywatnej spółki Sondex Holding A/S, światowego lidera w dziedzinie technologii wymiany ciepła.

- 8 lipca 2016 Przez Danfoss Poland

Firma Sondex zajmuje się opracowywaniem, produkcją oraz sprzedażą wymienników ciepła,
i stanowi idealne dopasowanie do profilu działalności Danfoss Heating (Ogrzewnictwo). Procedura nabycia potwierdza strategiczne ukierunkowanie firmy Danfoss na budowanie wiodącej pozycji i przyspieszenie rentownego wzrostu.

„Sondex to dobrze funkcjonująca firma, posiadająca wiedzę specjalistyczną na temat wymienników ciepła. Dzięki połączeniu sił jesteśmy w stanie zaoferować szerszą, jeszcze bardziej konkurencyjną i innowacyjną ofertę produktów i usług w rozwiązaniach w zakresie transferu ciepła z korzyścią dla naszych klientów”, mówi Niels B. Christiansen, Prezes i Dyrektor Wykonawczy firmy Danfoss.

Połączenie tych dwóch firm jest istotną siłą napędową do dalszego umacniania pozycji Danfoss na rynku ciepłownictwa oraz systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, a także w przemyśle morskim, żywności i napojów, wydobywczym oraz chłodnictwa przemysłowego.

„Zarówno Sondex, jak i Danfoss startują z silnej pozycji w kluczowych obszarach działalności. Teraz połączyliśmy nasze przedsiębiorstwa, aby mieć jeszcze większy wpływ na rynkach, które obsługujemy. Jestem bardzo zadowolony z możliwości połączenia naszych sił oraz przekonany, że wspólnie stworzymy atrakcyjną i bezkonkurencyjną wartość na naszym rynku”, mówi Aage Søndergaard Nielsen, Dyrektor Wykonawczy Sondex.

Sondex ma swoją główną siedzibę w Kolding, w Danii i zatrudnia około 1200 pracowników na całym świecie. Po zatwierdzeniu transakcji ze strony organu regulacyjnego, firma Sondex staje się częścią Danfoss Heating (Ogrzewnictwo). Strony nie ujawniły ceny sprzedaży ani żadnych innych warunków transakcji.

 

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 27 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajduje się 7 zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Warszawie, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Działają w obszarze Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych oraz Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1700 osób.

Więcej informacji:
Biuro Prasowe Danfoss Poland
Anna Kałaska-Nejfeld
tel.: +48 785 504 974
e-mail: anna_kalaska@danfoss.com

 

 

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych