Dynamic Valve

 • Konstrukcja zaworu „dwa w jednym”

  Danfoss Dynamic Valve™ jest zaworem grzejnikowym o innowacyjnej konstrukcji „dwa w jednym”. Zawór Dynamic Valve™ to termostatyczny zawór grzejnikowy z wbudowanym automatycznym regulatorem ciśnienia różnicowego, który zapewnia precyzyjną regulację temperatury i automatyczne równoważenie hydrauliczne w dwururowych układach grzewczych. 
   
  Wbudowany automatyczny regulator ciśnienia różnicowego eliminuje wahania ciśnienia w instalacji grzewczej.  

  Stosowanie zaworów Dynamic Valve™ gwarantuje doskonałe i niezawodne równoważenie hydrauliczne instalacji grzewczej oraz idealną regulację temperatury.

 • Dynamic Valve™ — obejrzyj

 • Prosta instalacja i uruchomienie

  Instalacją grzewczą z wysokiej jakości Dynamic Valve™, będziecie mogli cieszyć się Państwo przez lata. Na zewnątrz zawór wygląda tak jak każdy inny. Ale to wnętrze sprawia, że jest tak wyjątkowy. Instalując zawory instalujecie równocześnie funkcję automatycznego równoważenia. Aby prawidłowo przeprowadzić uruchomienie instalacji, należy ustawić prawidłowy przepływ maksymalny na każdym zaworze przy grzejniku.

   

 • Łatwość projektowania

  Dynamic Valve™ to dobra nowina dla wszystkich zajmujących się projektowaniem dwururowych instalacji grzewczych. Łączy wszystkie zalety automatycznego równoważenia hydraulicznego z optymalną kontrolą temperatury. Możliwość dokładnego równoważenia i regulacji grzejników jest kluczem do uzyskania lepszej wydajności instalacji, zmniejszenia zużycia energii i zwiększenia poziomu zadowolenia użytkownika.

   

 • Komfort użytkownika

  Dynamic Valve™ to produkt  stosowany w budynkach mieszkalnych. Wielu właścicieli i użytkowników zna typowe problemy związane z ogrzewaniem, takie jak hałas z rur, nierównomierne ogrzewanie i wysokie rachunki za energię. Komfort cieplny będzie znacznie wyższy po zastosowaniu Dynamic Valve™.

   

 • dP tool™

 • Przyrząd dP tool™

  Przyrząd ten jest wyjątkowo przydatnym i prostym w obsłudze urządzeniem pomiarowym podczas uruchomienia nowej bądź modernizowanej instalacji. Mierzy on spadek ciśnienia bezpośrednio na zaworze Dynamic Valve™ i nie wymaga montażu żadnych dodatkowych zaworów ze złączkami pomiarowymi. Podczas uruchamiania instalacji można nim sprawdzić czy spadek ciśnienia na zaworze w obiegu krytycznym wynosi minimum 10kPa.

 • Akcesorium do nastawy wstępnej

  Ustawienie wymaganego przepływu przez każdy grzejnik odbywa się za pomocą pierścienia nastawy wstępnej w zaworze Dynamic Valve™. Maksymalny przepływ może być ustawiony w zakresie od 25 do 135 l/h, w zależności od wykonanej nastawy. Wartościom przepływu odpowiadają cyfry od 1 do 7 oraz litera N na zielonym pierścieniu nastawy wstępnej w zaworze. Akcesorium do nastawy wstępnej ułatwia wykonanie poprawnej nastawy, kiedy skala regulacji nastawy jest trudna do odczytania. Jest to również bardzo wygodne narzędzie w przypadku, gdy podobna nastawa ma być zastosowana na wielu grzejnikach. Akcesorium wskazuje wartości nastawy wstępnej oraz odpowiadający im przepływ.

 • Przyrząd do nastawy wstępnej

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych